Hallitus 2022-2023

Puheenjohtaja
Pekka Rouhiainen
Head of Investor Relations
Valmet Oyj
PL 11 02151 Espoo
040 739 5897
pekka.rouhiainen@valmet.com

Varapuheenjohtaja
Lauri Haavisto
Corporate Communications Manager
Futurice
lauri.haavisto@futurice.com

Hanna Jaakkola
Vice President
Investor Relations
Kesko Oyj
00016 Kesko
040 5666070
hanna.jaakkola@kesko.fi

Minna Avellan
Business Director, IR Solutions
Inderes Oyj
0405337932
minna.avellan@inderes.fi

Tapio Pesola
Miltton
044 3734693
tapio.pesola@gmail.com

Mikko Pohjala
Head of IR
Kemira Oyj
mikko.pohjala@kemira.com

Essi Lipponen
Director, Investor Relations
Fiskars Oyj
essi.lipponen@fiskars.com

Minna Korpi
Director Listing services
Nasdaq Helsinki
09 6166 7287
minna.korpi@nasdaq.com

Rahastonhoitaja
Maija Hongas
Manager - Investor Relations
Kojamo Oyj
+358 50 374 4178
maija.hongas@gmail.com

 

Osallistu tiimitoimintaan

Tapahtumatiimi

Suunnittelee ja toteuttaa IR-yhdistyksen koulutusta, järjestää kursseja, seminaareja, esitelmä- ja keskustelutilaisuuksia, opintomatkoja ja muita tapahtumia. 

Strategiatiimi

Strategiatiimi vastaa strategiaprosessin eteenpäin viemisestä. Tiimin toimialaan kuuluu myös erilaisten lausuntojen antaminen.

Voit lähettää meille toiveita tapahtumista tai muita ideoita yhdistyksen toimintaan!

Sähköpostiosoite firs@firs.fi tulee koordinaattorille. Koordinaattori voi myös välittää toiveesi hallitukselle.